Deklaracja dostępności
Samorządowy Żłobek w Wierzbnie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony www.zlobekwierzbno.naszbip.pl.
- Data publikacji strony internetowej: 29 stycznia
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Szablon strony jest zgodny w 100% z WCAG 2.1 na poziomie AA, jednak niektóre treści publikowane przez redaktorów na stronie mogą niespełniać wymagań standardu. Problemy, które mogą wystąpić:
- Niektóre zdjęcia i grafiki nie posiadają opisów alternatywnych.
- Niektóre filmy nie posiadają napisów.
- Niektóre dokumenty elektroniczne jak np. PDF mogą nie być dostępne cyfrowo.
- Niektóre treści mogą nie spełniać minimalnych wymagań kontrastu.
Redaktorzy naszej strony cały czas pracują nad dostępnością zamieszczanych materiałów.
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Angelika Wiśniewicz- dyrektor żłobka — mejlowo zlobekwierzbno@gmail.com lub telefonicznie 12 386-91-01.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Aplikacje mobilne
Podmiot nie posiada aplikacji mobilnych.
Dostępność architektoniczna:
PARKING
Do Samorządowego Żłobka w Wierzbnie można dojechać samodzielnie, przed budynkiem znajduję się duży parking. Jest także podjazd dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach. Przed ogrodzeniem znajduje się wydzielone miejsce parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Miejsce parkingowe jest pomalowane na niebiesko i prawidłowo oznakowane. Należy pamiętać o zabraniu karty parkingowej i umieszczeniu jej za szybą. Od miejsca parkingowego do wejścia do budynku odległość wynosi około 15 metrów. Parking jest bezpłatny.
WEJŚCIE DO BUDYNKU
Do budynku prowadzą dwa wejścia.
1. Wejście główne- znajduje się od strony północnej, jest na poziomie gruntu, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich i osób niedowidzących lub słabowidzących. Wejście jest ogólnodostępne w godzinach pracy żłobka. Drzwi jednoskrzydłowe, otwierane ręcznie, otwierane na zewnątrz, aby otworzyć drzwi należy użyć domofonu.
2. Wejście boczne (tzw. przejście służbowe)- nie jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.
PRZESTRZEŃ ZA WEJŚCIEM:
W budynku znajdują się 2 kondygnacje. Dostęp na piętro zapewnia winda dostępna dla osób z niepełnosprawnością lub schody.
Korytarze i klatka schodowa są przestronne, umożliwiają poruszanie się osobom niepełnosprawnym. Pomieszczenia są dobrze oświetlone.
Punkt obsługi znajduje się na I piętrze. Punkt obsługi wyposażony jest w pętlę indukcyjną.
Po wejściu na każdej kondygnacji dostępny jest plan tyflograficzny, który umożliwia wizualny i dotykowy rozkład pomieszczeń.
W budynku są oznaczenia w alfabecie brajla. Nie można skorzystać z tłumacza języka migowego. Brak informacji głosowej.
Wszystkie pomieszczenia są dostępne dla osób na wózkach.
TOALETA
Toaleta dla interesantów znajduje się w budynku Wierzbno 3 - wejściem od strony wschodniej tj. wejście do ośrodka zdrowia, jest to toaleta dostępna dla osób z niepełnosprawnością. Drzwi toalety otwierają się na zewnątrz, łatwo pozostają w pozycji otwartej, nie ma przeszkód, by wjechać na wózku do łazienki. Na ścianach są zamontowane poręcze. Przestrzeń manewrowa wynosi 150 centymetrów. Pochwyty są po obu stronach ustępu.
SCHODY
Ciąg schodów składa się z 24 stopni.
Stopień ma wysokość 14 centymetrów.
Przy schodach znajduje się poręcz wzdłuż całego ciągu.
Stopnie nie są oznaczone kontrastowo
Przed schodami znajdują się dotykowe pasy ostrzegawcze.
WINDA
Drzwi należy otworzyć ręcznie
Szerokość drzwi wynosi 90 centymetrów
Winda znajduje się w budynku przy wejściu głównym.
Kabina windy ma głębokość 150 centymetrów i szerokość 100 centymetrów.
Przyciski sterujące mają duże wypukłe oznaczenia.
Oznaczenia są kontrastowe.
Najniższe przyciski sterujące znajdują się na wysokości 80 centymetrów.
PIES ASYSTUJĄCY
Możliwość przyjścia z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Należy pamiętać o certyfikacie psa asystującego i zaświadczeniu o szczepieniu.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
W placówce nie można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego.
W budynku jest możliwość skorzystania z pętli indukcyjnej. Usługa jest dostępna w godzinach pracy żłobka. Usługa jest bezpłatna.
Informacje
Angelika Wiśniewicz
Angelika Wiśniewicz
Samorządowy Żłobek w Wierzbnie